Pomidory to jedno z najpopularniejszych warzyw na całym świecie. Stosowane są w kuchniach w wielu krajach oraz zakątkach kulturowych. Spożywane są zarówno na surowo, jak i w postaci pieczonej, gotowanej lub smażonej. Jednym z najpopularniejszych dań, w których są podstawowym składnikiem jest naturalnie zupa pomidorowa.
Spotykanych jest wiele odmian tych popularnych i smacznych warzyw, które bogate są także w istotne składniki odżywcze. Jednymi z nich są na przykład pomidory malinowe. Charakteryzują się one intensywnym smakiem, ale także niską wartością przechowalniczą. Z tego względu są także mało odporne podczas transportu. Łatwo może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń oraz obić pomidorów. Ich miąższ jest słodki oraz soczysty, a skórka niezwykle cienka. Te niewątpliwie pozytywne walory smakowe wpływają jednak na fakt, iż pomidory te nie nadają się do długich transportów.
Odmiana ta posiada naturalnie również wiele rodzajów pomidorów, które różnią się poszczególnymi cechami. Odmiana Adonis na przykład charakteryzuje się silnymi, dość odpornymi owocami o dużych rozmiarach. Popularny jest także tak zwany Maliniak będący odmianą karłowatą. Wyróżnia się także jeszcze między innymi takie rodzaje pomidorów malinowych jak na przykład: Faworyt, Malinowy Ożarowski, Malinowy Retro, czy choćby Malinowy Warszawski.
Pomidory te sadzone są w Polsce z tak zwanego rozsiewu. Najczęściej odbywa się on pod koniec maja lub na początku czerwca. Wiele zależy od panujących warunków pogodowych i atmosferycznych na danym obszarze. Pomidory te nie znoszą bowiem dobrze niskich temperatur. Popularne malinówki spotyka się najczęściej w hodowli amatorskiej. Jest to jedna z ulubionych odmian pomidorów polskich działkowiczów oraz osób, które posiadają przydomowe ogródki warzywne.
Podczas ich wzrostu istotne jest odpowiednie naświetlenie oraz nawodnienie. Kiełków nie powinno się zraszać, woda powinna być dostarczana poprzez wstawienie rośliny do pojemnika z wodą. Nie wolno zapomnieć także o dobrym nasłonecznieniu rośliny.

Sposoby zwalczania chorób pomidora